“Masaža” z medom
Masaža z medom je starodavna tehnika, ki izvira iz tradicionalne medicine, predvsem iz Rusije in Tibeta. Ima številne pozitivne učinke na telo predvsem pospešitev cirkulacije in razstrupljanje telesa.
Masaža z medom poteka na hrbtu z neke vrste tapkanjem in gnetenjem, kar ustvarja vakuumski učinek in pomaga pri stimulaciji krvnega obtoka, odpiranju por in izločanju toksinov iz telesa. Predel hrbta, ki med masažo ne pordečijo-ostanejo bleda, predstavljajo mesta blokad v telesu in jih je mogoče z nadaljnjimi masažami aktivirati.
Med se uporablja kot glavna sestavina zaradi svojih naravnih zdravilnih lastnosti in sposobnosti. To tekoče zlato, kot mu pravijo čebelarji, namreč vsebuje približno 300 aktivnih sestavin – skoraj vse potrebne za razvoj in pravilno delovanje našega organizma, zaradi česar je idealen izdelek narave. Med je bogat z ogljikovimi hidrati, minerali, vitamini, aminokislinami, nenasičenimi maščobnimi kislinami, antioksidanti in drugimi koristnimi sestavinami. Ima antiseptične, protiglivične, antibakterijske, razstrupljevalne in antioksidativne učinke ter regenerativne in vlažilne lastnosti.
Koristi masaže z medom
- Razstrupljanje: Masaža z medom pomaga pri izločanju toksinov iz telesa. Vakuumski učinek, ki nastane med masažo, omogoča, da se nečistoče izločijo skozi kožo.
- Izboljšanje krvnega obtoka: Masaža stimulira krvni obtok, kar prispeva k boljši oskrbi tkiv s hranili in kisikom.
- Gladka in mehka koža: Med vsebuje encime in naravne antioksidante, ki pomagajo pri regeneraciji kože in ji dajejo svež, mladosten videz.
- Lajšanje bolečin: Zaradi stimulacije krvnega obtoka in sproščanja mišic masaža pomaga pri zmanjševanju bolečin, zlasti v mišicah in sklepih.
- Sprostitev in zmanjšanje stresa: Masaža z medom ima pomirjujoč učinek na telo in duha, kar pomaga pri zmanjševanju stresa in izboljšanju splošnega počutja.
Potencialni stranski učinki
- Alergijske reakcije: Nekateri ljudje so alergični na med. Pred masažo je priporočljivo opraviti test na majhnem delu kože, da preverimo, ali pride do kakšne reakcije.
- Draženje kože: Zaradi lepljivosti medu in intenzivnosti masaže lahko pri občutljivi koži pride do draženja ali rdečice.
- Bolečina: Pri ljudeh z zelo občutljivo kožo ali pri tistih, ki niso navajeni masaže, lahko postopek povzroči neprijetnosti ali celo bolečino.
V katerih primerih masaža z medom ni primerna?
- Če imate alergijo na med.
- Če imate odprte rane ali kožne bolezni.
- Če imate tumorje ali infekcijske bolezni.
- Če ste noseči.
- Če imate težave s cirkulacijo ali srčno-žilnimi boleznimi, trombozo.
- Če imate po hrbtu veliko znamenj, ki izstopajo od kože ali bradavice.
- Moški, če ste po hrbtu zelo poraščeni.
Masaža z medom se običajno izvaja enkrat tedensko. Od osebe do osebe je odvisno koliko krat je potrebno ponoviti. Pri osebah z manj toksini, bo ponovitev manj.
DODATNO: v masažo z medom je vključena tudi aurikuloterapija za točke vezane na razstrupljanje ali krepitev imunskega sistema oziroma po dogovoru.
CENA za terapijo: 55 €
PRIJAVITE SE IN POSKUSITE TO UČINKOVITO TEHNIKO